Jeśli masz pytania? Zadzwoń! 605 889 930lub 669 363 471

Jeśli masz pytania? Zadzwoń!
605 889 930

Terapia komórkami macierzystymi jest stosowana nie tylko u ludzi ale także u zwierząt. Zalecane są one w zapaleniach i zwyrodnieniach stawów, zmianach zwyrodnieniowe w kręgosłupie, wrodzonych wadach budowy stawów np. dysplazji. Terapia tego typu może być terapią alternatywną lub uzupełniającą w odniesieniu do leczenia chirurgicznego.

Komórki macierzyste charakteryzują się potencjalnie nieograniczoną liczbą podziałów oraz możliwością przekształcania się w komórki uszkodzonych tkanek i narządów. Ich źródłem może być szpik kostny oraz tkanka tłuszczowa. Oferowane przez nas komórki macierzyste są pozyskiwane z tkanki tłuszczowej. Ich najbardziej istotną cechą jest zdolność do gromadzenia się w rejonie naprawy tkanek. Po podaniu drogą dożylną trafiają one do okolic uszkodzeń i powodują ich odbudowę.

Stosowana przez nas terapia komórkami macierzystymi jest efektem wieloletniej współpracy z laboratorium i bankiem komórek macierzystych izolowanych wyłącznie dla zwierząt. Gwarantuje to odpowiednią jakość materiału co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo stosowania ich u psów i kotów.

Stosowaliśmy przeszczep komórek macierzystych u psa ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, co objawiało się trudnościami w chodzeniu i okresowymi niedowładami tylnych kończyn. W tym przypadku efekt terapeutyczny po dożylnej iniekcji komórek zauważyliśmy już po 3 dniach.

Podaliśmy komórki również u młodego psa rasy Cane Corso, u którego występował silny ból stawów biodrowych utrudniający chodzenie i wstawanie. Po zastosowaniu komórek macierzystych pies poczuł się znacznie lepiej, chętnie wychodził na spacery a 2 tygodnie po iniekcji zaczął swobodnie biegać.

Dobry efekty uzyskaliśmy również u starszego psa z zerwanym więzadłem krzyżowym kolana. Ze względu na podeszły wiek zwierzęcia i chorobę serca, zabieg operacyjny był bardzo ryzykowny, a zastosowanie dożylnej iniekcji komórek macierzystych okazało się być alternatywną i bezpieczną metodą leczenia.

Musimy mieć świadomość że, chory staw nie odbuduje się sam i będzie wyglądał, jak nowy. Jednak po zastosowaniu komórek macierzystych zwierzęta znacznie szybciej powracają do zdrowia, poprawia się jakość i komfort życia nie tylko zwierząt ale także właścicieli. Poza tym zastosowanie terapii komórkowej ogranicza konieczność przyjmowania dużej ilości leków szczególnie przeciwzapalnych, które stosowane przez długi czas wywierają nie są obojętne dla organizmu. Im wcześniej zastosuje się tę terapię komórkami macierzystymi , tym lepiej.

Oczywiście każda terapia dotyczy konkretnego pacjenta, wymaga to dokładnej diagnostyki i ustalenia postępowania. Dlaego zapraszamy do naszej przychodni, gdzie po zbadaniu zwierzęcia może on być zakwalifikowany do tego typu leczenia.