Jeśli masz pytania? Zadzwoń! 605 889 930lub 669 363 471

Jeśli masz pytania? Zadzwoń!
605 889 930
Stomatologia psów w Lublinie

Nie tylko u człowieka jama ustna oraz stan uzębienia powinny być poddawane regularnej kontroli. Sygnałem dla właściciela, że w jamie ustnej zwierzęcia rozwija sie stan zapalny tkanek przyzębia lub zmiany chorobowe zębów jest nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, nadmierne ślinienie lub niechęć do przyjmowania szczególnie pokarmów stałych.Do najczęstszych zmian stwierdzanych w jamie ustnej psów i kotów należą choroby przyzębia, które związane są z obecnością na zębach złogów bakteryjnych tworzących płytkę nazębną. Z czasem płytka ulega mineralizacji i odkłada sie w postaci brunatnego, twardego kamienia nazębnego, który powoduje niszczenie tkanek wspierających zęby. W wyniku tego może dojść do powstawania ropni, tworzenia kieszeni dziąsłowych oraz zwiększenia ruchomości a nawet utraty zębów.

Proces zapalny obejmujacy tkanki przyzębia powoduje również uszkodzenie nabłonka jamy ustnej wskutek czego zarówno baketrie , jak i ich toksyny dostają sie do krwioobiegu, powodując zaburzenia funkcji lub uszkodzenia także narządów wewnętrznych tj. serce lub nerki.

To od właścicieli zależy, czy niepokojące objawy zostaną odpowiednio szybko zauważone, a potem rozwiązane.Dlatego jeżeli właściciel zaobserwuje u swojego pupila objawy niechęci do spożywania pokarmu, nadmierne ślinienie, zaczerwienienie dziąseł lub nieprzyjemny zapach z jamy ustnej należy koniecznie zgłosić się na wizytę do naszej przychodni. Lekarz przeprowadzi badanie stomatologiczne, oceni stan jamy ustnej i zaproponuje odpowiednią terapię.

Wykonamy skaling czyli usunięcie kamienia nazębnego skalerem ultradżwiękowym oraz wypolerujemy powierzchnie zębów. Możesz być pewien, że zabieg będzie przeprowadzony w taki sposób, aby pies jak najmniej się stresował. Nie potrwa też długo, używając skalera ultradźwiękowego usuniemy kamień w ciągu około kilkunastu minut.

Każdy właściciel otrzyma również porady i wskazówki jak dbać o jamę ustną i zęby pupila, żeby w przyszłości zapobiec odkładaniu się płytki nazębnej i utrzymać zdrową jamę ustną psa.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej przychodni.