Jeśli masz pytania? Zadzwoń! 605 889 930lub 669 363 471

Jeśli masz pytania? Zadzwoń!
605 889 930

Ozon (O3 – tritlen) jest trójatomową, wysokoenergetyczną cząsteczką tlenu, która rozpadając się uwalnia aktywny tlen atomowy (O), który jest bardzo silnym utleniaczem, uszkadzającym ścianę komórkową bakterii. Ozon działa bakteriobójczo, niszczy wirusy a także stymuluje układ immunologiczny organizmu. Zarówno u ludzi, jak i u zwierząt dostarczony do tkanek szybko unieszkodliwia komórki bakteryjne, a krótki czas terapii ozonowej zapobiega powstawaniu szczepów drobnoustrojów lekoopornych.

pacjent przed zastosowaniem leczenia ozonem
pacjent po ozonoterapii

Ozonoterapia stosowana zgodnie z zaleceniami medycznymi jest metodą bezpieczną i nie wywołuje objawów ubocznych. Wykorzystywana jest w leczeniu infekcji bakteryjnych, grzybiczych, wirusowych, zaburzeniach przewodu pokarmowego, chorobach rogówki, skóry.

Ozonowany płyn fizjologiczny jest wykorzystywanaydo okładów i opatrunków oraz do płukania jam ciała w celu ograniczenia procesu zapalnego i zahamowania rozwoju bakterii (np. w zapaleniu otrzewnej, żołądka, pęcherza moczowego).

Duże zainteresowanie w terapii wzbudza ozon rozpuszczony w oliwie z oliwek. Jest on stosowany w infekcjach skóry (oparzeniach, trudnogojących ranach różnego pochodzenia, ropniach, przetokach).

Zastosowany miejscowo ozon poprawia natlenowanie uszkodzonych tkanek, normalizuje pH, przyspieszenie gojenia i resorpia ozonu cję wysięków, hamuje krwawienie oraz przyspiesza naskórkowanie.

W naszej przychodni weterynaryjnej PROWET ozonoterapię wykorzystujemy z powodzeniem w leczeniu chorób skóry, zapaleniu ucha, przetokach, zakażeniach pourazowych lub trudno gojących się ranach, stosując miejscowo okłady z ozonowanej wody lub oleju. Wykorzystujemy zarówno aparat do wytwarzania ozonu jak i gotowe produkty zawierające ozon, które wykazały wysoka skuteczność w medycynie i weterynarii.